Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուդոլֆ Խառատյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 70- ամյակի առթիվ շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուդոլֆ Խառատյանին: ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Ձեր անվան հետ է կապված հայկական բալետի մի ամբողջ ժամանակաշրջան, որի ընթացքում կերտել եք անկրկնելի կերպարներ ու դրանք ներկայացրել աշխարհի տարբեր բեմերում, զարգացրել բալետի հայրենական դպրոցը: Դրա վկայությունն են այն հաջողություններն ու մրցանակները, որոնց Դուք հասել եք ինչպես որպես մենապարող, այնպես էլ որպես բեմադրիչ` պարի ու երաժշտության լեզուների համադրմամբ անկրկնելի զգացմունքներ փոխանցելով հանդիսատեսին:
Ձեր վարպետության դասընթացներն անցած բազմաթիվ սաներն այժմ պարում են աշխարհի լավագույն բալետային խմբերի հետ»:
Ազգային ժողովի նախագահը հոբելյարին մաղթել է առողջություն, երկարակեցություն եւ ստեղծագործական նոր հաջողություններ:

Г.Саакян поздравил Народного артиста РА Р.Харатяна
Председатель НС Г.Саакян поздравил Народного артиста РА Рудольфа Харатяна в связи с 70-летием со дня рождения. В поздравительном послании отмечено:
“С Вашим именем связана целая эпоха армянского балета, когда Вы создали неповторимые образы и представили их на различных мировых подмостках, развили школу отечественного балета. Свидетельство тому – успехи и награды, которых Вы удостоились и как солист, и как постановщик,   передавая зрителю яркие чувства в гармонии языка танца и музыки.
Прошедшие школу Вашего мастерства многочисленные питомцы сегодня танцуют в лучших балетных труппах мира”.