Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուդոլֆ Խառատյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 70- ամյակի առթիվ շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուդոլֆ Խառատյանին: ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Ձեր անվան հետ է կապված հայկական բալետի մի ամբողջ ժամանակաշրջան, որի ընթացքում կերտել եք անկրկնելի կերպարներ ու դրանք ներկայացրել աշխարհի տարբեր բեմերում, զարգացրել բալետի հայրենական դպրոցը: Դրա վկայությունն են այն հաջողություններն ու մրցանակները, որոնց Դուք հասել եք ինչպես որպես մենապարող, այնպես էլ որպես բեմադրիչ` պարի ու երաժշտության լեզուների համադրմամբ անկրկնելի զգացմունքներ փոխանցելով հանդիսատեսին:
Ձեր վարպետության դասընթացներն անցած բազմաթիվ սաներն այժմ պարում են աշխարհի լավագույն բալետային խմբերի հետ»:
Ազգային ժողովի նախագահը հոբելյարին մաղթել է առողջություն, երկարակեցություն եւ ստեղծագործական նոր հաջողություններ:

The Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan congratulated the RA People’s Artist Rudolf Kharatyan on his 70th anniversary. The NA Speaker’s congratulatory message reads:
“An entire period of Armenian ballet is connected with your name, during which you have created unique characters and presented them on different stages of the world and developed the Armenian ballet school. And the successes and prizes serve as evidence that you have reached as solo dancer and stage director, conveying special feelings to the audience combining the languages of dance and music.
Many dancers who have passed your master classes now dance with the best ballet groups of the world.”
The Speaker of the National Assembly wished the celebrant health, longevity and creative new successes.